Elbasan; Bie nga pema aksidentalisht, ndërron jetë fotografi i njohur. Emri

Adi Zhuka, një prej fotografëve më të njohur të qytetit të Elbasanit ka humbur jetën aksidentalisht. Mësohet se ai ka rënë aksidentalisht nga një pemë në oborrin e shtëpisë së tij. Pavarësisht se 53-vjeçari është transportuar me urgjencë në spitalin e Traumës, në kryeqytet, ai nuk i ka mbijetuar dëmtimeve të rënda të pësuara në kokë.

Mësohet se fotografi ka humbur ekuilibrin, dhe për pasojë rrëzimi ka qenë fatal për të, pasi ka rënë nga një lartësi rreth 5 metra.

Fotografi ka ndërruar jetë rreth orës 01:15 të kësaj të marte ndërsa ishte aksidentuar rreth orës 17.05 të hënën.