Elbasan: Aksidenti rrugor i merr jetën një personi të moshuar, të dëmtuar dhe 2 të mitur

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Elbasan, kanë referuar materialet në Prokurori lidhur me një aksident rrugor. Sipas informacionit, një shtetas me emrin A. Sh., 39 vjeç, banues në Tiranë, humbi kontrollin e automjetit të tij, për pasojë automjeti u përplas me barrierën anësore të rrugës.

Nga ky aksident, u dëmtuan disa persona. Shtetasi K. Sh., 25 vjeç, së bashku me dy shtetas të mitur, të cilët ishin 10 dhe 15 vjeç. Nga të dhënat e sjella nga komunikata e Policisë Elbasan në këtë aksident ka humbur jetën shtetasi S. Sh., 70 vjeç. Ai u transportua në spital pas aksidentit, por për fat të keq, ai ndërroi jetë në spital për shkak të dëmtimeve të marra.

Si rezultat i këtij aksidenti rrugor, specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë filluar procedurat e nevojshme ligjore. Materialet e ngjarjes janë referuar Prokurorisë për të vazhduar hetimet dhe procedurat e mëtejshme. Shtetasi A. Sh., i cili ishte drejtuesi i automjetit dhe i cili humbi kontrollin mbi të, është duke u hetuar në gjendje të lirë për përgjegjësinë për këtë aksident dhe pasojat që solli.