E rëndë; Fëmija 9 vjeç mbytet tragjikisht në lumin Shkumbin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Peqinit, ku është gjetur i mbytur në lumin Shkumbin një fëmijë 9 vjeç. Dyshohet se 9 vjeçari P.Ç është mbytur aksidentalisht ne lume duke u larë, ndërsa policia po heton për të zbardhur rrethanat e ngjarjes së rëndë.

Njoftimi i Policisë:

Në fshatin Kurtaj, Peqin, në lumin Shkumbin, është gjetur i mbytur shtetasi P.Ç., rreth 9 vjeç, banues në fshatin Kurtaj, Peqin. Nga hetimi paraprak dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Shkumbin.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.