E fundit; Gjendet pa jetë një person tek Ura Lizës, Elbasan

Një ngjarje e rëndë sapo ka ndodhur në qytetin e Elbasanit ku një shtetas është vetëvarur tek Ura Lizës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pikërisht tek ura. Kanë qenë kalimtarët e rastit të cilët kanë pikasur trupin e të ndjerit dhe kanë njoftuar menjëherë policinë. Banorët e zonës janë shprehur për Elbasani Plus se janë llahtarisur nga skena që kane parë.

Mendohet se bëhet fjalë për një person i seksit mashkull rreth 60 vjeç me iniciale O.Z. dhe sipas informacioneve paraprake personi vuante nga depresioni.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet paraprake.