Covid-19 hyn në drejtorinë e Policisë në Elbasan, kush është i infektuari i katërt?

Shifra alarmante dhe të friķshme nga koronavirusi ka patur dita e sotme në Shqipëri. Dy qytetarë humbën jetën tek Infektivi, një 70-vjeçare nga Tirana dhe një pacient 66-vjeçar nga Shkodra me sëmundje bashkëshoqëruese, duke e çuar në 95 numrin e viktimave në total nga fillimi i pandemisë. Por java nisi me një numër rekord të infektuarish, si asnjëherë më parë, 117 brenda 24 orëve.

Gjithashtu një lajm i fundit na vjen nga qyteti i Elbasanit. Ka shkuar në katër numri i të infektuarve në drektorinë e Policisë në Elbasan. Gazetari Aldo Kozarja bën të ditur për abcnews se ka rezultuar pozitiv me Covid-19 shefi i policimit në komunitet. Si pasojë e katër të infektuarve është karantinuar për 14 ditë edhe drejtori i Policisë së Qarkut.

Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmua e infektuar një punonjëse e zyrës së pritjes për qytetarët. Ndërsa më herët gjatë javës janë konfirmuar me koronavirus dy efektivë të Rrugores. Raste aktive deri më tani në Elbasan vijojnë të jenë 35.