Kuriozitete

Kapet me drogë në Turqi stilisti më i njohur shqiptar. Emri

Policia e Turqisë dje e ka ndaluar dhe arrestuar në Aeroportin e Stambollit dizenjatorin e njohur kosovar Valdrin Sahiti. Sipas burimeve të KosovaNews brenda policisë së Kosovës arrestimi i Sahitit ka ndodhur pasiqë ai është i dyshuar për veprën penale blerja,pranimi,posedimi i drogave dhe stimuluesve për përdorim bazuar në nenin …

Lexo më shumë »

“Daily Mail”: Dhërmiu perla e fshehur e Evropës

Një çift udhëtarësh kanë zbuluar një parajsë të fshehtë, të krahasueshme me Balin dhe me vendpushime luksoze, sipas një artikulli të botuar në “Daily Mail”. Fshati bregdetar shqiptar i Dhërmiut është quajtur perla e fshehur e Evropës. Ndërsa shumë vizitorë evropianë po vërshojnë në plazhet e mbushura me turistë grekë …

Lexo më shumë »