Bujar Nishani shtrohet në “Sanatorium”, ish-presidenti me parametra jetësorë jo të mirë

Ish-presidenti i vendit Bujar Nishani ndodhet i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, mëson newsbomb.al. Nishani ka shkuar në “Sanatorium” me urgjencë mbrëmjen e djeshme dhe vijon të jetë i shtruar dhe aktualisht.

Burime të sigurta bëjnë me dije parametrat jetësorë të ish-presidentit janë në gjendje jo të mirë. Nuk dihet specifikisht se çfarë problemesh ka shfaqur ai para se të dërgohej në spital, por parametrat e oksigjenit dhe tensionit nuk janë të mirë.

Megjithatë, Bujar Nishani është nën mbikqyrjen e mjekëve, në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Newsbomb.al i uron shërim të shpejtë ish-presidentit.

Nje koment

  1. Pingback: 3cartoon