FOTO ARKIVA

Aksident në Elbasan/ Makina përplaset me motoçikletën.

Një aksident me pasojë plagosjen e një shtetasi është rregjistruar rreth orës 11.10, në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Ish-Metalurgjiku. Burime nga vendngjarja bënë me dije se një autoveturë është përplasur me një motoçikletë dhe për pasojë drejtuesi i mjetit të fundit ka mbetur i plagosur.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po heton rreth shkaqeve që sollën aksidentin.Drejtuesi i motorçikletës ka përfunduar jashtë rruge dhe me urgjencë është transportuar për ndihmë dhe trajtim mjekësor në Reanimacionin e Qendrës Spitalore Elbasan.

Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan –Metalurgji, shtetasi O.H., 22 vjeç, banues në fshatin Mjekës, Elbasan, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, është përlasur me një motoçiklet me drejtues shtetasin M.M., 56 vjeç, banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është aksidentuar drejtuesi i motoçikletës, i cili u transportuan menjëherë në Spitalin Rajonal Elbasan për ndihmë mjeksore, jashtë rreziku për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit./bw