Aksident në Elbasan/ Automjeti përplas këmbësoren, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një aksident është regjistruar rreth orës 17:50 në aksin e rrugës Elbasan-Ish Kombinati Metalurgjik. Gazetari Fatmir Popja raporton për BalkanWeb se një autoveturë sipas burimeve nga vendngjarja ka përplasur këmbësoren e identifikuar si Qamile Sinani 80 vjeç, e cila është dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e Elbasanit.

Paraprakisht nuk janē të qarta rrethanat se si ka ndodhur aksidenti dhe se i kujt ka qenë faji. Ndërkohë po punohet për zbardhjen e shkaqeve.

(BalkanWeb)