Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina (Foto)

Një aksident pa pasoja ne njerez ka ndodhur diten e sotme në aksin rrugor Peqin-Elbasan. Nga informacionet paraprake, raportohet se dy makina janë përplasur me njera-tjetren. Mësohet se fatmirësisht nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Parakalimi i gabuar dhe shpejtesia tejnormave ka sjelle edhe perplasjen mes  tyre.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të përplasjes./ CNA.al