A e dini sa vjeç është Arbana Osmani dhe sa vite është më e madhe se i dashuri i saj.

Moderatorja e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana Osmani, është një ndër figurat më të njohura të ekranit shqiptar, e cila ka mbledhur një numër të madh ndjekësish në Instagram. Para disa ditësh, moderatorja festoi ditëlindjen e saj. Për të gjithë kuriozët, Arbana ka lindur më 7 maj të vitit 1983 dhe s moderatorja ka mbushur plot 36-vjeç.

Ne te njejten date ka lindur dhe i dashuri i saj Eduarti, por ai ka lindur plot 4 vite me pas.  Pra diferenca ne moshe e Arbanes me Eduartin 4 vite me e madhe, nje diference qe per dy te dashuruarit nuk ka aspak rendesi me sa duket.

Së bashku me Arbanën, ditëlindjen e festojnë në të njëjtën ditë edhe kolegët e saj; regjisori i emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishaj dhe gazetari Eraldo Rexho, të cilët Arbana i ka uruar në Instastory. “Gëzuar ditëlindjen binjak”, shkruan Arbana krahas fotos së Eduart Grishajt, ndërsa në pozën me Eraldo Rexhon ka shkruar: “Gëzuar ditëlindjen Laldo”.

Advertisement