Monday , August 15 2022

Konflikt me thiĸa në Elbasan, plágoset një 33-vjeçar, në kërkim autori

Një sherr me thiĸa ka ndodhur mbrëmjen e së martës në qytetin e Elbasanit në lagjen 28 nëntori, ku ka mbetur i plagosur një 33-vjeçar.

Burime për mediat bëjnë me dije se i plágosur ka mbetur Olsi Dervishaj. Menjëherë pas ngjarjes Dervishaj është dërguar në spitalin kirurgjik të Elbasanit, ku i është dhënë ndihma mjekësore.

33-vjeçari ndodhet jashtë rŗezikut për jetën. Policia ka identifikuar autorin e plágosjes dhe ka ngritur pika kontrolli në të gjithë qytetin dhe po punon për kapjen e tij.