Friday , December 9 2022

20 vjeçari në Elbasan “shtirej” si polic, çfarë i gjejnë efektivët në makinë

Një 20 vjeçar në Elbasan është vënë nën hetim në gjendje të lirë pasi është konstatuar se mbante me vete radio policie.

“E. Q., 20 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, për veprën penale “Mbajtja pa të drejtë e uniformës”, pasi gjatë kontrollit në automjetin e tij, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 radio si ato të Policisë”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Advertisement

Nje koment

  1. Pingback: 1languages