Vendoseni këtë përzierje të pabesueshme nën gjuhë para se të flini, dhe kurrë nuk do të zgjoheni të lodhur!

dealisht, gjumi i natës është 8 orë, por shumë prej nesh flenë më pak, dhe kur zgjohemi, jemi të lodhur sikur nuk flinin fare!
Ky nuk është problem vetëm për njerëzit e moshuar, por shumë të rinj gjithashtu ndiejnë të njëjtin problem. Jetesa e nxituar dhe stresi po shkaktojnë mungesë gjumi.
Ne besojmë se nëse flemë 6 ose 7 orë, ndryshimi për një orë nuk është problem. Por është e kundërta, një orë bën një ndryshim të madh dhe ndikon në shëndetin tonë.
8 orë të rekomanduara të gjumit, rimbushni energjinë e humbur në trupin tonë. Energjia që kemi humbur gjatë ditës, përpiqemi ta marrim atë me kafeinë, e cila është vetëm e përkohshme, ndiejmë një nxitje të energjisë për një kohë të shkurtër dhe më pas situata është më e keqe.

Për një gjumë të mirë të natës, është shumë e rëndësishme të mos punosh në kompjuter ose të shikosh televizor të paktën një orë para shtratit.
Nëse punoni apo shikoni televizor atëherë truri juaj është aktiv dhe ka nevojë për kohë për të qetësuar dhe për këtë arsye nuk mund të bie në gjumë menjëherë.
Sot, ne do t’ju tregojmë një ilaç efektiv që do t’ju ndihmojë me problemet tuaja të gjumit dhe ditën tjetër do të keni energjinë e nevojshme.

I keni përbërësit në shtëpi.
Përbërësi i fshehtë për këtë ilaç natyral është kripë rozë Himalaje.
Kjo kripë e mahnitshme rregullon nivelet e melatoninës, e cila është një hormon vendimtar për një gjumë të mirë. Gjithashtu, kripa Himalayan ndihmon kundër depresionit, sepse ajo ndikon në nivelet e serotonin (neurotransmitter). Gjithashtu, stimulon funksionin e gjëndrave të veshkave për të luftuar sëmundjet, lufton me sukses migrenat dhe jep një rezultat fantastik si një eliminator i peshës së tepërt.
Kjo është mënyra se si ta përgatisim këtë ilaç natyral të gjumit:

Përbërësit e nevojshëm:
• një lugë gjelle kripë rozë Himalaje
• pesë lugë çaji mjaltë të papërpunuar (organik)

Udhëzime:
Përziejeni mjaltin me kripën Himalayan në një kavanoz xhami. Para se të shkoni në shtrat, vendosni një lugë çaji të kësaj përzierje nën gjuhën tuaj.

Me këtë përbërjedo të bini në gjumë pothuajse menjëherë, dhe kur të zgjoheni, të nesërmen do të ndiheni të freskët dhe të plotë me energji.
Ky ilaç ju ndihmon të bini në gjumë të shpejtë dhe të zgjoheni plot energji.