Tërmet i fuqishëm në Greqi. Banorët dalin në rrugë të panikosur

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë pa minuta më parë. Sipas raportimeve të para tërmeti ka qenë i shkallës 6.9 rihter. Mësohet gjithashtu se njerëzit kanë dalë nga shtëpitë e tyre të panikosur dhe po presin në rrugë. Akoma nuk ka raportime për dëme materiale apo në njerëz.

Lajmi në përditësim