Sunday , December 4 2022

Skandal në QSUT, bllokohen në ashensorin me defekt pacientja dhe barrelisti, lëndohen rëndë të dy

Pas një defekti në ashensor mbrëmjen e shkuar, një paciente dhe barrelisti në spitalin “Nënë Tereza” ngelën të bllokuar brenda.

Sipas policisë, ata ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 15.05.2022, rreth orës 23:30, në spitalin “Nënë Tereza”, në katin -1, barrelisti shtetasi K. D., duke transportuar me barrelë shtetasen V. C., paciente në spital, për shkak të një defekti janë bllokuar brenda në ashensor.

Me ndërhyrjen e zjarrfikëses është bërë e mundur hapja e ashensorit. Shtetasi K. D. dhe pacientja, shtetasja V. C., janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Advertisement