Sërish lëkundje tërmeti në Thumanë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Thumanë dhe më gjerë. Tërmeti me magnitudë 4.7 është ndjerë rreth orës 17:22. Lëkundjet kanë qenë të shkurtra por janë ndjerë duke shkaktuar edhe panik tek banoret e zonës. Gjithashtu një tërmet i shkallës 3.6 u regjistrua edhe gjatë natës në të njejtën zone.

Gati 8 muaj nga tragjedia së 26 nëntorit që la pas 51 jetë të humbura, toka vazhdon të dridhet në Durrës dhe rrethinat e tij. Qarku i Durrësit është zona që u prek më shumë nga tërmeti i fuqishëm dhe banorët e atyre zonave akoma nuk po gjejnë qetësi. Në këto ditë të vështira këta banorë janë akoma edhe më shumë të fŕikësuar. Urojmë që toka të qetësohet sëbashku me pandeminë.