Pozitiv me covid-19, tentoi të kalonte drejt Greqisë; Shteti i vendos gjobën marramendëse taksistit

Një taksist është ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës, bashkë me dy persona të tjerë. Ndalimi i taksistit i identifikuar me inicialet S.C, u bë pasi testi PCR rezultonte pozitiv, ndërsa kërkonte të kalonte kufirin për të çuar pasagjerët drejt Athinës. Policia e ka shoqëruar atë drejt Sarandës, ku dhe tashmë është karantinuar në shtëpi, por nuk ka mbaruar me keq.

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor e ka gjobitur taksistin me 7 milion lekë të vjetra.