Peqin/ Familjarët gjejnë në gjendje të rëndë në dhomë vajzën 18-vjeçe. Niset urgjent për Tiranë

Një 18 vjeçare nga Peqini është gjetur e vetëhelmuar nga të afërmit e saj. Ngjarja ka ndodhur në familjen Hima në fshatin Copanaj në Njësinē Administrative Përparim të Bashkisē Peqin.

E reja është dërguar me urgjencë në gjendje tejet të rëndë në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetēn. Ajo sikurse bashkëmosharët e saj ajo prej 10 ditësh ndodhej në banesë në kushtet e vetëizolimit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve, që çuan 18- vjeçaren në këtë akt kaq të rēndë.