Wednesday , February 8 2023

Një rast i ri me koronavirus në Elbasan.

Në 24 orët e fundit janë bërë 10 tamponë në Elbasan, ku një prej tyre ka rezultuar pozitiv. Burime bëjnë me dije se e infektuar është një 73-vjeçare, banuese në lagjen Aqif Pasha. Kujtojmë se ditën e djeshme u konfirmuan në total 42 raste të tjera me Covid-19. Nga këta, rastet janë shënuar konkretisht: 1 Berati, 4 Durrësi, 3 Kruja, 2 Lushnja, 1 Puka, 9 Shkodra, 21 Tirana dhe 1 Ura vajgurore.

Advertisement