Monday , February 6 2023

Mjeku i njohur bën denoncimin që se prisnim: Ja çfarë po ndodh në spitale se kishim menduar më parë

Mjeku i njohur shqiptar Petrit Vargu ka deklaruar se fundmi se mjekë dhe infermierë që kanë kaluar koronavirusin po detyrohen që të dhurojnë plazmën me hir apo pahir sepse kjo eshte menyra per te sheruar te infektuarit. Këtë deklaratë të fortë ai e bëri gjatë një interviste për televizionin Fax News.

Ai tha se i kërkohet personelit mjekësor që ka kaluar tashmë Covid-19 me detyrim që të dhurojë plazmën, pasi janë udhëzuar që të mbledhin plazmë, per te eksperimentuar tekniken qe eshte perdorur ne Itali dhe ka dhene rezultate shume te mira kundra koronavirusit ndaj duhet me kujdes dhe jo vetem mjeket duhet te dhurojne por te gjithe.

Advertisement