Ministrja e Arsimit infektohet me Koronavirus, ja si është gjendja e saj

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi është infektuar me COVID. Lajmin e ka dhënë vetë Kushi në rrjetin social Facebook. Ajo shprehet se është karantinuar dhe po përmbush detyrat e saj nga shtëpia, teksa apelon tek të gjithë për respektimin e masave anti-COVID me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit

Statusi i plotë në “Facebook”

“Të dashur miq, Pas testimit për COVID-19, ju informoj se kam rezultuar pozitive. Aktualisht jam karantinuar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekëve dhe do të vazhdoj t’i përmbush detyrat nga shtëpia.

Ju bëj thirje të gjithëve, të respektoni të gjitha rregullat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së virusit. Uroj shumë shëndet për ju dhe familjet tuaja!”