Friday , March 24 2023

Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit. Borë edhe në Elbasan

Java e ardhshme parashikohet të jetë java më e ftohtë e këtij dimri.

Rryma atmosferike e ftohtë, e quajtur Nikola vjen nga Rusia dhe pritet të mbërrijë nga hëna e 6 shkurtit edhe në vendin tonë.

Moti i acartë karakterizohet nga erërat e ftohta që do të prekin një pjesë të madhe të territorit, duke shkaktuar rënie të menjëhershme të temperaturave të cilat do të arrijnë deri në -10°C në zona të caktuara.

Parashikimet e motit për javën e ardhshme flasin për reshje dëbore edhe në lartësi të ulëta, gjë që nuk përjashton mundësinë që të ketë borë edhe në Tiranë dhe Elbasan.

Advertisement