Kinematografia në zi/ Humb jetën aktori i njohur, familja mesazh prekës

Aktori i njohur Gilbert Gottfried, ka humbur jetën në moshën 67-vjeçare.

Ai ishte i njohur rolin e shumë filmave, por një ndër më të njohurit ësthë filmi i animuar i personazhit Lago në filmin Aladdin të vitit 1992.

Familja e tij postoi një mesazh të ndjerë duke njoftuar se ai ndërroi jetë pas një “sëmundjeje të gjatë”.

“Ne jemi zemërthyer të njoftojmë vdekjen e të dashurit tonë Gilbert Gottfried pas një sëmundjeje të gjatë”, thuhet në shënim.

“Përveç të qenit zëri më ikonik në komedi, Gilbert ishte një bashkëshort, vëlla, mik dhe baba i mrekullueshëm për dy fëmijët e tij. Megjithëse sot është një ditë e trishtë për të gjithë ne, ju lutemi vazhdoni të qeshni sa më shumë të jetë e mundur për nder të Gilbertit”, thuhet gjithashtu në këtë deklaratë.

Nje koment

  1. Pingback: 2open-hearted