Këto janë VAJZAT VIP që e prishën shoqërinë e ngushtë. Dikur shoqe të ngushta tani nuk duan ta shohin me sy njëra tjetrën.

Behet me e bujshme, kur sherret ne showbiz ndodhin mes miqsh. Kjo gje ka marr shume vemendje. Sot do ju rikujtojme disa prej sherreve te ndodhura mes miqsh ne shoëbizin shqiptar. Samanta dhe Ronela: Shpesh ne shoqerine e njera-tjetres dhe madje kane bashkepunuar se bashku per nje projekt, dy kengetaret dikur ishin mikesha te ngushta. Samanta dhe Ronela nuk flasin me me njera-tjetren pas dickaje qe ndodhi mes tyre. Vitin e kaluar mes tyre nisi nje sherr publik, pas shume vitesh qetesi. Arsyeja e ketij sherri ishte deklarata e Zerkes. Ai ne “Shiko kush luan” tha se Samanta nuk e meriton famen.

“Pas nje buri (pa rr) te suksesshem fshihet nje grua si e jotja”, ia ktheu Samanta duke permendur edhe Ronelen. Ne te njejtin emision Ronela nuk qendroi pa reaguar dhe tha se eshte lodhur duke ia permendur gjithmone Samanten. Ronela gjate emisionit tha “Ma keni bere Samanten si dashnore”.

Enca dhe Noizy: Miq shume te mire dhe nje dyshe shume e suksesshme ne muzike qe bene namin me kengen “Boë doën”. Te dy u perfshine ne nje sherr publik qe beri buje ne vitin 2017. Sipas Noizit qe tregon se ishte i zhgenjyer nga Enca tregon se ishte ai qe e beri te famshme, duke e futur ne grupin OTR, ndersa kengetarja e kishte quajtur marreveshjen me “Universal Music” kurorezim te arritjeve te saj. Enca reagoi duke i thene se ka arritur ketu ku eshte me meritat e saj. Pavaresisht zenkes se tyre kesaj ne kercejme e te argetohemi me kengen e tyre “Boë doën” pasi as sot dyshja nuk flasin me njeri-tjetrin.

Nora dhe Tuna: Po te kerkosh emrat e tyre ne Google dhe do gjesh dhjetera foto te vjetra te tyre bashke pasi ato kane pasur miqesi prej vitesh. Ato nuk folen kurre per sherrin qe ndodhi mes tyre.Edhe pse vite me vone fati e deshi qe ato te ishin kunata, nga dy kengetaret nuk u pa ndonje pajtim mes tyre. Pas ndarjes se Nores nga Roberti , gjithcka ndryshoi. Nora dhe Tuna u fotografuan bashke ne nje lokal, vetem pak dite pas ndarjes se tyre, ç’ka tregoi se ato ishin pajtuar.

Rezarta Shkurta dhe Zaimina: Dy vite me pare marredhenia e tyre u ftoh , pasi dikur ishin mikesha te ngushta dhe i shihnim shpesh bashke. Rezarta nuk u pa ne festen e lindjes se Khloes, vajzes se Zaimines dhe ky ishte shkaku qe ato nuk flasin me me njera-tjetren.Ato nuk shihen me shpesh bashke por duket se Rezarta dhe Zaimina i kane rregulluar marredheniet mes tyre.

Juli dhe Genti: Prej vitesh nuk flisnin dy aktoret shume te dashur te humorit, e qe dikur ishin pjese e grupit “SHBLSH”, dhe arsyet e zenkes nuk u bene kurre te ditura nga vete ata. Naten e nderrimit te viteve, pas shume vitesh, Juli dhe Genti u pajtuan ,per t’u bashkuar edhe nje here si dikur me grupin “SHBLSH”. Pajtimi mes tyre erdhi natyrshem dhe vitet kur ata nuk flisnin i konsideron kohe te humbur u shpreh Juli ne nje interviste per “Rreze dielli”.

Alketa Vejsiu dhe Arilena Ara:  Miqesia qe se fundmi mori fund ne shoëbiz ishte edhe kjo e Arilenes dhe Alketes. Ne nje deklarate e Alketes duket se i dha fund kesaj miqesie edhe pse dyshja ka pasur nje marredhenie shume te mire me njera-tjetren qe prej “X Factor”.

Alketa beri nje postim pas “Festivalit te Kenges”, ku i kerkonte falje Elvanes qe nuk i dha dot ze zerit te publikut. Pasi kupen e fitores e mori Arilena. Arilena pas ketij veprimi te Alketes e hoqi menjehere nga Instagrami duke treguar se marredhenia e tyre nuk do te jete me e njejte.

Renato Mekolli dhe Ori Nebijaj: Shefi i kuzhines dhe moderatorja per disa kohe nuk i folen njeri-tjetrit por dikur ishin miq shume te mire. Zenka erdhi per shkak te konflikteve lidhur me punen dhe biznesin.Ata e pranuan se mes tyre gjerat nuk ishin si me pare dhe kjo beri qe te ishin ne qender te vemendjes se mediave per nje kohe te gjate.Ori , pas shume kohes e ftoi Renaton ne emisionin “Ëake up” duke treguar se mes tyre nuk ka me hatermbetje.