Ish-kryeministri Sali Berisha feston ditëlindjen, ja sa vjec mbush sot

Ish-kryeministri Sali Berisha feston këtë të premte 77-vjetorin e lindes. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se është i lumtur pasi kjo moshë e gjen më të motivuar se kurrë dhe me një mision të ri dhe jetik për PD.

Postimi i plotë:

Sot 77 vjec!

Miq, sot jam 77 here i lumtur sepse kjo ditelindje me gjen:

– Me te motivuar se kurre ne mbrojtjen e te vertetave qe une besoj dhe,

– Ne nje mision te ri, jetik dhe vendimtar per fatin e Partise Demokratike dhe demokracise ne Shqiperi!

Mirenjohje te pakufishme te Gjithfuqishmit, familjes time, miqve dhe mbeshtetesve te mi ne Shqiperi dhe kudo qe jane, te cilet me besimin dhe mbeshtetjen e tyre bejne te mundur te permbushim se bashku kete mision! Lavdi Zotit!-shkruan Berisha