Elbasani nuk gjen qetësi; Pas ngjarjes së djeshme, nami me raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Pas tmérrit të kaluar ditën e djeshme me ngjarjen e rëndë, ku një 71 vjeçar u eķzékutua për ѵdeķje në banesën e tij nga forcat speciale RENEA, sot qyteti i Elbasanit është zgjuar me një tjetër lajm të keq, por këtë herë ka të bëjë me Covid-19. Mësohet se në 24 orët e fundit është regjistruar një rekord shifrash me persona të infektuar me COVID-19 në këtë qytet, ku rezulton se janë konfirmuar 17 raste të reja me koronavirus.

Kujtojmë ketu që, Ministria e Shëndetësisë ditën e djeshme raportoi 134 raste të reja me koronavirus, 100 pacientë të shëruar dhe asnjë humbje jete.