Elbasan – Policia qëllon me armë personin që i shmanget postobllokut, goditi 3 polica me makinë

Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më parë në Elbasan. Burime bëjnë me dije se dyshohet për të plagosur. Nga dëshmitarë në vendngjarje bëhet me dije se nga të dhënat e para dyshohet se një makinë është ndjekur nga Librazhdi dhe gjatë ndjekjes është qëlluar me armë.

Kur makina ka mbërritur tek kryqëzimi i Krastës në Elbasan ka humbur kontrollin dhe ka hipur mbi ishullin e trafikut. Kjo ka shkaktuar aksident, duke bërë që makina të kthehet përmbys tëk një karburant aty pranë.

Nga të dhënat e para që vijnë në redaksinë tone, personi ka goditur me makinë 3 polica në një postobllok të ngritur pranë Librazhdit.