Do na falenderoni; Nuk ju ka shkuar në mendje, por ky veprim do t’ju ndryshojë jetën

Mbajtja pastër e rrobave mund të jetë sfidë, pasi detergjentët nuk i bëjnë mirë pëlhurës, veshin ngjyrat dhe disa njolla duken të pamundura për t’u hequr. Natyrisht në kohë krize, është thelbësore të kujdesemi për ekonominë dhe natyrisht, mbajtja e rrobave tona në gjendje të përsosur bëhet përparësi. Por mos u shqetësoni! Drejtpërdrejt nga kuzhina juaj vjen uthulla e bardhë për t’ju ndihmuar. Po! Ju e lexoni saktë, është e lirë, e gjeni në çdo treg dhe ju jep përfitimet e mëposhtme që meganews.al sugjeron për rrobat tuaja:

5. Përmirësues i larësve

Për shembull, nëse vendosni gjysmë gote uthull të bardhë me detergjentin tuaj normal në çdo proces larje, rrobat do të jenë më të pastra dhe më të buta, gjithashtu, uthulla ndihmon për të ruajtur ngjyrën e rrobave për një kohë më të gjatë. Provoje!

4. Butësi e garantuar

Nëse përveç përzierjes së saj me detergjentin, vendosni pak uthull në pjesën e zbutësit të makinës larëse, do t’ju ndihmojë të hiqni mbetjet kimike të detergjentit që mund të mbeten në rroba, pasi uthulla vepron si një acid i fuqishëm. Përveç kësaj, do ta lërë atë të butë dhe të freskët, transmeton meganews.al.

3. Mbartës i aromës dhe i linjës

Ashtu është! Ky produkt i përzier me pastrues mund të ndihmojë në largimin e aromave të pakëndshme nga pëlhura të tilla si cigare ose djersë, falë vetive të tij acidike, të cilat janë gjithashtu të dobishme për njollat. Ndihmon gjithashtu për të hequr qimet e bezdisshme që lënë kafshët shtëpiake, ju duhet vetëm ta kontrolloni pasi të keni tharë rrobat me tharëse.

2. Largues i fuqishëm i njollave

Shumë herë djersa lë njolla të verdha në sqetull dhe qafë që nuk duken shumë mirë, sidomos në veshje të bardha, por që mund të zgjidhen me ilaçin tonë në shtëpi. Thjesht shtoni një filxhan uthull të bardhë në një litër ujë të ngrohtë dhe njomni rrobat gjatë natës. Tani vendoseni për t’i larë ashtu siç bëni zakonisht, kur t’i hiqni rrobat nga makina larëse. Kur e vendosni përsëri në lavatriçe ato njolla të tmerrshme do të zhduken!

1. Mbani lavatriçen tuaj të pastër

Ndonjëherë makina larëse gjithashtu duhet të pastrohet, dhe edhe një herë uthulla e bardhë mund të na ndihmojë. Thjesht duhet të shtoni një filxhan në vaskën e makinës larëse dhe ta ndizni atë pa rroba, në këtë mënyrë do të eliminoni mbetjet, mikrobet dhe bakteret; Kjo gjithashtu do të ndihmojë për të zgjatur jetën e saj.

Tani e dini! Ju nuk keni nevojë të shpenzoni shuma të mëdha parash për ta mbajtur dollapin tuaj të bukur dhe të kujdesshëm për një kohë të gjatë, plus që mund të ndihmoni në kujdesin për mjedisin.