Aktualitet (Shqiperia)

Publikohet lista/ Ja drejtuesit e policise ne qarqe qe i nenshtrohen vetingut

Publikohet lista me emra e drejtuesve të policisë në qarqe të cilat do i nënshtrohen vetingut në shortin e dytë. Emrat janë publikuar në Komisionin e Jashtëm të Vlerësimit. GradaEmriAtësiaMbiemriPozicioni1Drejtues i ParëAlfredXhemalÇepeDrejtor i Drejtorisë  Policisë Vendore Durrës2DrejtuesHasanIljazAhmetajDrejtor i Drejtorisë  Policisë Vendore Berat3DrejtuesPerlatRexhepVatociDrejtor i Drejtorisë  Policisë Vendore Gjirokastër4DrejtuesArtionApostolDukaDrejtor i Drejtorisë  Policisë …

Lexo më shumë »

Prononcimi i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla pas miratimit të Rezolutës së Parlamentit Europian

Sot, një prej tre institucioneve bazë të vendimmarrjes në Bashkimin Europian ka dhënë një mesazh të fortë lidhur me nevojën për të filluar tani bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Janë vlerësuar arritjet që të dy vendet kanë bërë. Maqedonia ka një arritje shumë të madhe për mbylljen e …

Lexo më shumë »

Balla takime intensive në Bundestagun gjerman: “Koalicioni qeverisës dhe të gjelbërit PRO fillimit të bisedimeve për anëtarësim mes BE dhe Shqipërisë”

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qendrimit në Berlin zhvilloi një sërë takimesh intensive me drejtues dhe përfaqësues të rëndësishëm të grupeve të ndryshme parlamentare në Bundestagun gjerman. Përmes një postimi në rejetin social facebook, Balla deklaron se CDU/CSU dhe SDP nga koalicioni qeverisës dhe Greens …

Lexo më shumë »