Berisha thirrje për revolta popullore kundër Ramës.

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar për sa i përket paketës ‘Anti-shpifje’, duke thirrur revolta popullore kundër Kryeministrit Rama, pasi sipas tij është armiku më i egër i shqiptarëve.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale Berisha se Rama pritet të marrë kryesimin e OSBE si “xhelat i lirisë së fjalës së mediave”. Ndër të tjera Berisha ka dënuar paketën ‘anti-shpifje’ që pritet të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë, duke thënë se etiketimet që Rama iu bën mediave ngjajnë me ato të Enver Hoxhës ndaj gazetarëve të vendeve perëndimore.

“Te dashur miq, javet e fundit Edvin Kristaq Mafia ka dale hapur me satren e xhelatit kunder fjales dhe mediave lira. Keshtu, ne prag te kryesimit nga Shqiperia te OSBE, ne kulmin e gjendjes se Fatkeqesise Natyrore, Edvin Kristaq Mafia ka ndermarre kunder lirise se fjales mediave te lira, gazetareve, analisteve si askush tjeter ne planet perveç Kim Jing Unit, nje fushate sulmesh, sharjesh dhe fyerjesh prej halabaku ordiner.

Kjo fushate e bastardit te bllokmeneve hoxhist me fjalorin e saj, qenef, hale, qene kunder mediave dhe gazetareve dhe analisteve eshte identike me fjalorin qe perdorej gjate Luftes se Ftohte kunder gazetareve dhe liderve perendimor nga Enver Hoxha, Hitleri shqiptar i Pasluftes, ati shpirteror i Edvin Mafise, ish anetari i byrose politike hoxhiste Spiro Koleka, xhelati i inteligjences teknike shqiptare, daja biologjik i Edvin Mafise dhe babai i tij biologjik, mekembesi i Nexhmie Hoxhes, Kristaq Xhelati qe firmoste varjen publike te poetit disident Havzi Nela ne gusht te vitit 1988. Por krahas shperthimit me fjalor rrugaçi ordiner kunder gazetareve, analisteve, mediave qe nuk i kontrollon dot ai eshte versulur si lope e çmendur me gjoba duke u sherbyer me sherbetoret e tij ne AMA dhe narkogjykatesir e tij kunder te gjitha mediave qe nuk i censuron dhe kontrollon dot.
Urrejtja dhe hakmarrja e tij ndaj mediave eshte e pakufishme. Edvin Mafia zgjodhi kulmin e Fatkeqesise Natyrore Kombetare dhe dhe pragun e marrjes se kryesise se OSBE nga Shqiperia per te kaluar ne narkoparlamentin e tij paketen anti shprehje, te cilin do ta kete lakmi edhe Maduro i Venezueles.
Me kete fushate dhe keto qendrime te fjales se lire ky bastard i bllokmeneve hoxhist i deklarohet pas Enver Hoxhes armiku me i eger i lirise se shqiptareve.
Keto qendrime jane nje kushtrim per çdo shqiptar qe i besojne lirise dhe vlerave te saj, ne kembe te bashkuar te flakim sa me pare kalbesiren qe shfrytezon dramat dhe tragjedite kombetare per tju konfiskuar lirine shqiptareve! sb”, shkruan Berisha

shqiptarja