AKSIDENTI ME DY TË PLAGOSUR NË ELBASAN, ARRESTOHET I RIU NGA TIRANA

Policia e Elbasanit arrestoi një 24-vjeçar nga Tirana, i cili shkaktoi një aksident të martën, ku mbeti e plagosur rëndë një 20-vjeçare nga Elbasani.

Konkretisht, ditën e martë, në Kodër Krastë, një mjet i drejtuar nga shtetasi me incialet E.M., 24-vjeç, banues në Yzberisht në Tiranë, isthe duke udhëtuar në rrugën e Kodër Krastës me 20-vjeçaren E.S.

Drejtuesi i mjetit humbi kontrollin e mjetit tip “Benz”, duke dalë nga rruga dhe u përplasur me një bordurë. Si pasojë e aksidentit mbeti i plagosur ai së bashku me 20-vjeçare, Elda Samurri, e cila ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ajo ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Tiranë. Ndërkoh, 24-vjeçari është duke hetuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.