Friday , December 9 2022

Aksident në vendin tonë, plagosen 3 persona

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në “Rrugën e Kombit” ku janë përplasur dy automjete me targa të Kosovës.

Mësohet se bëhet fjalë për një autobot nafte me me targë “KS 509 XB” dhe mjeti tip Wosawagen me targë “01 737”.

Si pasojë ka marrë dëmtime mamaja e saj dhe motra, të cilat janë dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Po ashtu i dëmtuar ka mbetur edhe drejtuesi i autobotit.

Ndërkohë raportohet se në aksident mund të ketë ndikuar lagështia në rrugë.

Advertisement