Friday , March 24 2023

Aksident në Elbasan. Makina përplaset me motorin e picave, plagoset drejtuesi i…

Një aksident është regjistruar në Elbasan gjatë orëve të para të mbrëmjes. Një mjet është përplasur me një motor picash e për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorrit të picave i cili është dërguar për në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

 Aksidenti ka ndodhur prane shkolles “Qamil Guranjaku”.

Duhet theksuar se motorat e picerive lëvizin gjithmonë me shpejtësi dhe pa respektuar asnjë rregull qarkullimi duke qenë edhe burim aksidenti në të shumtën e rasteve. Sipas dëshmitarëve,  mjeti ka qenë duke u kthyer djathtas ndërsa motori ka tentuar ta parakalojë në krah të kundërt.

Në vendin e ngjarjes mberriti policia për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Advertisement