Aksident i rëndë në Librazhd. Humb jetën 18-vjeçari plagosen 3 të tjerë.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Librazhd-Përrenjas, ku për pasojë ka humbur jetën një person.
Një mjet i cili po ecte me shpejtësi ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe përfunduar disa metra më poshtë në rrëpirë.

Nga aksidenti ka humbur jetën një person me inicialet D.B., nga fshati Qukës i Librazhdit, dhe ka mbetur të plagosur dy persona të tjerë.