Viķtima më re në moshë nga Librazhdi; 34-vjeçarja e verbër vuante nga një sërë sëmundjesh

Një 34-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e Covid-19, viķtima më re deri tani, bën me dije Ministria e Shëndetësisë. 34 vjeçarja nga Librazhdi, e cila mësohet se ishte dhe e verbër, vuante nga insuficenca renale kronike, diabeti, hipertensioni, e konfirmuar me Covid19, e shtruar në shërbimin infektiv prej disa ditësh, në gjendje të rëndë dhe e intubuar, pavarësisht përkujdesjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë.

Me humbjen e sotme, vendi ynë numëron 47 viķtima (Qarku Tiranë 26, Durrës 9, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1, Elbasan 1).

Top Channel