S’ka pushime për Arbana Osmanin këtë vit, ja kur vjen në jetë bebushi

Muajt e fundit moderatorja e njohur Arbana Osmani është vënë në qendër të vëmendjes së shtypit rozë, pasi na tregoi se shumë shpejt do bëhet nënë për herë të dytë. Ndonëse ajo ka qenë e rezervuar lidhur me këtë pjesë, shumë detaje rreth shtatzënisë janë zbuluar, sic është për shembull gjina e bebushin. Përveç thashethemeve sipas të cilave Arbana pret një djalë, disa netë më përpara ju sollëm një tjetër detaji që i vërtetonte këto fjalë.

Pikërish dhurata që stafi i “Dua të të bëj të lumtur” kishte zgjedhur për autoren e emisionit, rroba bebi ngjurë blu, pra për çuna. Nga ana tjetër, moderatorja është treguar e rezervuar edhe sa i përket muajit të shtatzënisë në të cilin ndodhet, të cilin na e ka treguar si me stil ditën e sotme.

Eraldo Rexho ka publikuar një foto me Arbanën, duke e pyetur se ku do të shkojnë këtë behar, ndërkohë ajo përgjigjet: “Në maternitet do vemi”. Mesa duket pritjes së ëmbël, dalëngadalë po i vjen fundi dhe Arbana si duket ndodhet në muajt e fundit të shtatzënisë.

Arbana është nënë e një djali që e ka më bashkëshortin e saj të parë, ndërsa ky do të jetë fëmija i parë për regjisorin Eduart Grishaj. Arbana dhe Eduarti konfirmuan lidhjen e tyre vitin që lamë pas dhe emrat e tyre u kthyen në kryefjalë për mediat. Megjithatë, tani ata nuk fshihen më për publikun dhe tregojnë hapur çdo gjë edhe lajme të bukura si ky i pritjes së ëmbël.