Sandër Lleshaj dha dorëheqjen, ja kush pritet ta zëvendësojë (Emri)

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama deklaroi zyrtarisht se Sanër Lleshaj nuk është më ministër i Brendshëm në Shqipëri, pasi ai ka dorëzuar dorëheqjen. Dorëhqja e tij vjen pas kṙimit të rëndë të ndodhur 3 ditë më parë në Tiranë ku i riu Klodian Rasha u qëllua me aṙmë zjarri nga efektivi i policisë, duke i marrë jetën.

Por kush mund të jetë zëvëndësuesi i Lleshajt në Ministrinë e Brendhme?

Dyshohet se 3 emrat e lakuar që mund ti zënë vendin janë Adnor Shameti, Taulant Balla dhe Elisa Spiropali. Kjo e fundit është edhe më e lakuara në korridoret e ministrisë si pasuese e Lleshajt./albeu.com/