Ndërron jetë 23-vjecarja e prekur nga COVID-19.

Ndërron jetë një 23-vjecare në spitalin Infektiv, e diagnostikuar me COVID 19. Mësohet se e reja u dërgua para pak ditësh e prekur nga koronavirusi. 23 vjeçarja ishte e intubuar në gjendje të rëndë në Spitalin Infektiv. Bëhet me dije se vajza kishte sëmundje shoqëruese c’ka mund të kenë rënduar më shumë gjendjen e saj shëndetësore.

Ajo qëndronte në spitalin infektiv, teksa luƒtonte me këtë pandemi famkeqe, e cila i mori edhe jetën. Burime bëjnë me dije se 23-vjeçarja kishte sëmundje bashkëshoqruese, por mosha e saj ka tronditur jo pak, pasi është bërë viķtima me moshën më të re në Shqipëri. Ky është një alarm se koronavirusi nuk pyet për moshën, por të gjithë duhet të kujdesemi për veten dhe familjarët.