Sunday , March 26 2023

Kurohej prej tre javësh në Turqi, fiton betejën me koronavirusin deputeti shqiptar (EMRI+FOTO)

Kanë qenë disa politikanët shqiptarë të cilët janë prekur nga Covid-19 dhe e kanë kaluar ktë infeksion.m Një tjetër lajm i mirë vjen këtë të enjte për gjendjen shëndetësore të deputetit Andi Përmeti që ka fituar betejën me Covid 19, pas një përballje të vuajtur për një kohë të gjatë.

Lajmin e ka konfirmuar kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë fjalës së tij në Kuvend

“Kolegu ynë Andi Përmeti e fitoi betejën e COVID-19”- është shprehur Balla

Përmeti rreth një muaj më parë u dërgua me urgjencë drejt Turqisë, pas gjendjes jo të mirë në të cilën ndodhej.

Advertisement