”Doktori i Mrekullive” i ka fiksuar të gjitha gratë shqiptare pas ekranit, por do habiteni sa të bukur e ka nusen

“Doktori i Mrekullive” është kthyer në serialin më të ndjekur në TV Klan e që transmetohet çdo të shtunë e të diel në mbrëmje. Një sukses i tillë pritej duke qenë se në Turqi, ky serial ka thyer rekord shikueshmërie. Në qendër të serialit është Aliu, një djalë me autizëm që realizon ëndrrën e tij për t’u bërë doktor.

Por kush është Ali në jetën reale? Aktori që luan këtë rol quhet Taner Olmez, është 34 vjeç dhe ndonëse ka luajtur në shumë filma e seriale, vetëm “Doktori i Mrekullive” e bëri të njihej deri në Amerikë. Taner Olmez përpos aktor, është edhe këngëtar, një talent të cilin e ushtron me shumë pasion dhe ka publikuar disa këngë.

Në jetën reale aktori është në një lidhje me aktoren e njohur Ece Çesmioglu.