Covid-19 i merr jetën këngëtares së njohur shqiptare. Emri (foto)

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore shqiptare, Rainita Pupi ka humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19. Sipas të dhënave paraprake artistja ishte në intubim prej tri ditësh dhe krahas përpjekjeve të mjekëve nuk ja ka dalë që të mbijetojë. Pak ditë më parë në rrjete sociale po kërkohej ndihmë për mbledhjen e fondeve në mënyrë që këngëtarja të kurohej në mënyrë të specializuar në Turqi.

Pupi u nda nga jeta në moshën 52 vjeçare.