Antonela rrëfen historinë e babait të dhµnshëm dhe preket në emision

Diten e sotme Perputhen ka filluar me nje moment te Antoneles e cila pas nje shérri ne studio ka qare dhe eshte shqetesuar shume. Pasi e ka pare kete moment Antonela eshte prekur dhe ka filluar serish te qaje. Ajo ka treguar se babai i ka nderruar jete dhe eshte prekur nga debati ne studio pasi i kujtohen  debatet e medha qe ai bente ne shtepi.

Antonela la te nenkuptohej se ai ishte i dhµnshem. Me kujtohet kur ai rrΙhte nenen madje naten e fundit qe na ka nxjerre nga shtepia dhe jemi ndare aty, kemi shkuar ne Itali se ai na kércen0nte se donte te na vṙΙste. Kemi shkuar ne Itali me nje veshje ne trup dhe me asgje tjeter. Pas nje viti ne nuk kishim dokumentat akoma, dhe dikush me shkruan ne Facebook e me thote ngushllime per babin. M’ka mbetur merak qe nuk isha ne vαrrim por nena na ka bere qe mos e ndiejme mungesen e babes.

Diten qe kemi shkuar ne Itali jemi dorzuar ne Polici qe te na ndihmonin. Polici na tha shkoni ku te doni s’kemi c’tju bejme. Shefi i Policise pasi pa skenen ne dritare tha hajdeni dhe na kane strehuar ne komunitet per dy vite. Me pas kemi gjetur pune.

Une s’mund te beja gje se kam pare edhe situaten qe babai donte te mƅyste nenen ne syte tane. Mami la punen e saj si mesuese matematike ne Shqiperi dhe pastronte shtepia ne Itali vetem per te na shpetuar”- ka rrefyer Antonela mes lotesh.