Alketa Vejsiu apo Arbana Osmani: Kush e fitoi luftén e heshtur?

Alketa Vejsiu dhe Arbana Osmani e kane nisur karrieren fillimisht ne Top Albania Radio. Me pas rruget e tyre u ndane duke qene gjithe jeten ne televizione konkurrente e shpeshhere edhe ne te njejten fashe orari. Vitet e fundit Alketa ka zgjedhur me zgjuarsi diten e hene ne menyre qe mos kete konkurrence te larte televizive.

Por secila nga vajzat ka arritur te krijoje pjesen e tyre te ndjekesve besnik por sigurisht rrethohen edhe nga ata ndjekes qe bejne krahasime. Arbana ka patur disa prej programeve me “in” ne Top Channel dhe ka lancuar librat e saj te gatimeve, nderkohe Alketa preku edhe skenen e San Remos, ku shprehu e talentin si kengetare por kjo eshte tjeter teme.

Te dyja te artikuluara dhe shume te dashura ne ekran, dashur pa dashur kane patur nje lufƒte te fshehte mes tyre? Por ate e fitoi Arbana, sepse ndryshe nga Alekta qe fokusi kryesor duket karriera, Arbana ne anen tjeter kujdeset jo vetem per karrieren por edhe per jeten e saj familjare e personale.