Tjetër lëkundje tërmeti, zhvendoset epiqendra

Pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, toka duket se ende nuk ka gjetur qetësi.

Pasgoditjet kanë qenë me mijëra këto ditë, ndërsa itensitei ka ardhur në rënie.

Një tjetër lëkundje është regjistruar pak minuta më parë, mirëpo është zhvendosur epiqendra. Nga bregu i Durrësit, lëkudja e tërmetit të pak minutave më parë është regjistruar në Radhimë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.4 dhe thellësi 30 km./abcnews.al