Pas 4 vjetësh që i dërgonte mesazhe babait, 23-vjeçarja zbulon…

Një vajzë nga Akransas, SHBA, e cila humbi babain e saj 4 vjet më parë, por i dërgonte atij mesazh çdo ditë në telefon për të ndarë me të përditshmërinë e saj, pësoi tron.ditjen e jetën kur një ditë mori përgjigje nga një burrë i cili kishte humbur vajzën e tij në një aks.ident me makinë.

Chastity Patterson, 23 vjeçe, i dërgoi mesazh numrit të vjetër të telefonit të të atit të enjten, një natë përpara përvjetorit të tij të 4 të vdek.jes.“Hey babi, jam unë. Nesër do të jetë një ditë e vështirë sërish”
, shkruajti Patterson, sigurisht pa pritur përgjigje.

Por pasi dërgoi një mesazh të gjatë ku vajtonte humbjen e tij dhe tregonte për arritjet, përfshirë diplomimin dhe lu.ftën e fituar me kan.cerin, ajo mori një përgjigje suprizuese.

“Përshëndetje e dashur. U nuk jam yt atë, por për 4 vite kam marrë mesazhet e tua. Mezi pres çdo ditë për mesazhet e tua të mëngjesit dhe të rejat në darkë.

Emri im është Brad dhe kam humbur vajzën në një aksident me makinë në Gusht të 2014-s. Mesazhet e tua me mbajtën gjallë.

Kur ti më dërgon mesazh, e di që është mesazh nga Zoti“, shkruante Brad.

“Më vjen keq që ke humbur një njeri kaq të dashur, por të kam dëgjuar ndër vite dhe të kam parë të rritesh dhe të kalosh më shumë se çdo njeri tjetër.

Kam dashur gjithë këto vite të të shkruaja, por nuk doja të të copëtoja zemrën”, shkruante ai më tej.

Ai e vlerësonte Chastity për arritjet e saj dhe e quante “engjëllin e tij”, pasi humbi të bijën në aksident.

“Je një femër e jashtëzakonshme dhe do doja shumë që vajza ime të ishte bërë si ty. Faleminderit për të rejat që më dërgon çdo ditë, ti më kujton që ekziston një Zot dhe se nuk ishte faji i tij që vajza ime nuk jeton më”.

“Ai më dha ty, engjëllin tim të vogël dhe e dija që kjo ditë do të vinte. Çdo gjë do të shkojë më së miri. Më vjen keq që duhet të përballesh me këtë, por nëse të bën të ndihesh më mirë, jam shumë krenar për ty”.

E tronditur dhe e prekur, Chastity e ndau këtë mesazh në një postim në rrjetet sociale të premten, ku u shpërnda më shumë se 265 mijë herë.

Postimin e saj ajo e shoqëroi me komentin: “I dërgoj mesazh çdo ditë babai tim për t’i treguar jetën time. E kam bërë këtë për 4 vite me radhë. Sot ishte shenja se gjithçka është ok dhe se mund ta le të prehet në paqe”.

Sipas asaj që shkruan DailyMail, pasi postimi i saj preku zemrat e mijëra personave, në një tjetër postim ajo shpjegoi se babai i saj Jason Ligons nuk kishte qenë i ati biologjik, por ai ishte kujdesur për të që në vogëli.

“I ndava mesazhet për miqtë dhe familjen, që të shohin se Zoti ekziston dhe se mund t’i duhen 4 vjet, por shfaqet në momentin e duhur”, tha më tej e reja.