Sunday , March 26 2023

Kush është Alda Shehaj, partnerja e ‘fshehtë’ e Kujtim Prodanit që zgjodhi të qëndronte e tërhequr

Për ndarjen nga jeta të kantautorit Kujtim Prodani, pas ditësh i shtruar në spital për shkak të gjendjes së rëndruar që i shkaktoi Covid 19, u fol në media për ditë të tëra. Ishin miqtë e tij të ngushtë që ndan kujtimet e vitet që i kishin lidhur ngushtë me të, por ishte edhe një personazh që megjithëse u përmend, nuk u bë asnjëherë publik!

Partnerja e Kujtim Prodanit! Ai vetë, megjithëse gazetarët ia drejtonin gjithnjë bisedën rreth jetës private, nuk kishte treguar për bukuroshen me të cilën ishte i lidhur prej kohësh. Duket të ketë qenë një nga ato historitë klasike të dashurisë që megjithëse takohen vonë e nuk kanë fare nevojë për fustan të bardhë, kanë fund të dhimbshëm.

Alda Shehaj është pedagoge në Fakultetin Ekonomik prej vitesh, ku u emërua pas doktoraturës në Angli. Kolegët dhe studentët e njohin për profesionalizimin dhe zotësinë që hera herës, nga studentët, përkthehet edhe si ashpërsi.

Alda ka qenë me Prodanin për disa vite, dhe megjithëse të dashuruar, zgjodhën të mos bashkëjtojnë. Alda jetonte me të bijën ndërsa lidhjen e njihte vetëm rrethi i tyre i afërt.  Megjithatë, kur i dashuri i saj u nda nga jeta, Alda e ndau dhimbjen në rrjetet sociale, në atë numër të kufizuar miqsh e të njohurish.

Sot, bashkë me gjithë krijimet e Kujtim Prodanit, ka ngelur edhe një dashuri për të cilën ai nuk foli, por, siç miqtë tregojnë, e jetoi si ta dinte që nuk do ta shijonte gjatë!

Advertisement