Kulturë (Shqiperia)

Përmendi emrin e saj dhe të Mark Frrokut në postim, Rudina Dembacaj “i përvishet” Berishës.

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një denoncim, lidhur me një shfaqje teatrale në Pukë me pjesëmarrjen e fëmijëve të shkollës, duke mos respektuar distancën fizike. Sipas të dhënave nga qytetari dixhital, pretendohej se shfaqja ishte organizuar nga Mark Frroku dhe Rudina Dembacaj, si një festë e fitores së blerjes së votës. …

Lexo më shumë »

Sali Berisha dhe familja e tij në listën e zezë të SHBA: I korruptuar dhe minoi demokracinë në Shqipëri!

Teksa të gjithë presin SPAK dhe GJKKO të na thotë të vërtetat e mëdha të historisë tonë në këto 30 vite për këtë mendon aleati ynë më i madh, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një ish-President Republike, një ish-Kryeministër për 8 vite, kryetar dhe udhëheqës i opozitës për dekada, një …

Lexo më shumë »