Kulturë (Shqiperia)

“Mos u ngopsh me lekë dhe pushtet” Çifti i artistëve shpërthejnë ndaj Vera Grabockës: Festivalin ia ke dhënë Elvana Gjatës

Çifti i artistëve shqitparë kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe akuzojnë regjisoren Vera Grabocka dhe muzikantin Zhani Çiko për afera korruptive në lidhje me oranimin e këngëve për Festivalin e Këngës në RTSh. Në një letër të hapur drejtuar Grabockës dhe Çikos, Ziu shkruan në emër të saj dhe …

Lexo më shumë »