Gjendet trupi i pajetë i një 45 vjeçari. Është eliminuar me aŕmë zjarri

Në lagjen Çezmë, Peqin, në afërsi të lumit Shkumbin, është gjetur i vŕarë me aŕmë zjarri, në rrethana ende të paqarta, një shtetas rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat vijojnë krehjen e zonës.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, vijon punën për identifikimin e viķtimës, zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.